Paintball Nasıl Oynanır?

//Paintball Nasıl Oynanır?

Son dönemlerde oynanan oyunlar içerisinde oldukça popüler ve ilgi gören bir konuma sahip olan Paintball oyunu hakkında oyuncular tarafından en çok merak edilen sorular arasında Paintball nasıl oynanır sorusu gelmektedir. Bu nedenle oyun öncesinde Paintball içinde uyulması gerekenler, oyun hazırlıkları ve nasıl oynanacağına dair kurallar hakkında bilgi sahibi olmak size oyun süresince fayda getirecektir.

Paintball Oyunu Nasıl Oynanır?

Öncelikle bu spor oyunu en az 3’er kişiden oluşan iki rakip takım arasında oynanan bir oyun olma niteliği taşımaktadır. Paintball oyunu başlamadan önce, hakem iki takıma da oyunun genel senaryosu hakkında ve parkurda takımların nerelerde olması gerektiği konusunda bilgiler vermektedir. Bunun yanı sıra bu oyun içerisinde orta bayrak olarak adlandırılan bir bölge yer almaktadır.

Bu bölgeye aynı zamanda kale arkası bölge de denilmektedir. İki takım oyuncuları kale arkası alana sızarak bayrağı almaya çalışırlar. Bayrağı almayı başaran takım, elindeki bayrağı kendi bölgesine taşımak durumundadır. Bayrağı kendi bölgesine taşımayı başaran takım oyunun galibi sayılmaktadır.

Oyun Öncesi Hazırlık Hakkında

Oyun öncesinde Paintball nasıl oynanır sorusunun yanıtı hakkında bilgi sahibi olmanız size fayda getirecektir. Paintball oyunu öncesinde iki takımın her üyesi özel olarak sunulan kamuflajları giymek durumundadır. Sonrasında ise güvenlik önlemi olarak kask, eldiven ve gövdelik teçhizatlarını giymek zorundadır. Tüm bu hazırlıklarının hemen ardından ise oyuncular oyun kurallarına uyacağını gösteren belgeyi silah ve mermileri alarak parkurun yolunu tutarlar.

Paintball Oyunu Hakkında

Paintball nasıl oynanır sorusunun yanıtına dair bir takım bilgiler verildikten sonra bu oyunda önemli olup bilinmesi gereken diğer unsur ise oyunda uyulması gerekenlerdir. Paintball oyun çeşitleri işletmeden işletmeye farklılık gösterebilmektedir. Ancak Paintball sporunda temel olan oyun kuralı kale arkası olarak isimlendirilen bölgedeki bayrağı almayı başararak takımların kendi bölgesine taşımasını başarmaktır.

Bu süreç içerisinde her iki takım oyuncusu kale arkası başlamadan bayrağı alamaz. Almaya çalışırsa cezalandırılır. Aynı zamanda her iki rakip ekipten hiçbir oyuncu orta bayrak denen bölgeyi geçemez. Bir oyuncu vurulmadım derse, hakem oyuncu hakkında doğru karar verilmesi için durum tespiti çalışması yürütmek durumundadır.

By |2019-01-02T20:10:17+00:00Ocak 2nd, 2019|Paintball Bilgileri|

Siz de fikrinizi belirtin