Paintball Kuralları Nelerdir?

//Paintball Kuralları Nelerdir?

Günümüzün en popüler ve sen çok sevilerek oynanan spor tarzı oyunların başında gelen Paintball oyunu bir hayli ilgi görmektedir. Bu nedenle Paintball meraklıları Paintball kuralları nelerdir tarzında soruların yanıtını öğrenerek bu oyunu deneyimlemeye başlamalıdır. Dolayısıyla Paintball oyun kuralları, oyun öncesi hazırlıklar, oynanış şekli gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak size oyun öncesinde avantaj sağlayacak ve rakip takım karşısında muhteşem bir performans sergilemenize yardımcı olacaktır.

Paintball Kuralları

Paintball kuralları nelerdir sorusunun yanıtı Paintball işletmesinden işletmesine farklılık göstermektedir. Bunun nedeni her parkurun oyun senaryosu farklı olabilmektedir. Ancak oyun içerisinde genel olarak hakim olan kurallar bulunmaktadır.

  • Paintball oyuncuları, takım halinde galip gelebilmek için kale arkası bölümde bulunan bayrağı vurulmadan alıp kendi bölgelerine ulaştırmak durumundadır.
  • Hiçbir takımın oyuncusu orta bayrak olan adlandırılan bölgeyi geçemez.
  • Oyun içerisinde maskeyi çıkarmak diskalifiye sebebidir.
  • Vurulan her oyuncu silahını havaya kaldırarak başlangıç noktasına geçer.
  • Silahı havada olana atış yapılamaz.

Eğer bir oyuncu vurulmadığını iddia ederse, hakem durum tespiti yaparak haksızlık yapılıp yapılmadığına karar vermek zorundadır.

Oynanış

Painball oyunu minimum 3’er kişilik maksimum ise 7-8 er kişilik takımlar halinde oynanabilen bir oyun olarak ön plana çıkmaktadır. Bu neden ile takımlarınızı bu bilgiye göre ayarlamak oyun öncesinde size yarar sağlayacaktır. Paintball oyununda bir adet hakem yer almaktadır. Hakem iki takım oyuncularına oyun hakkında senaryo anlatmak durumundadır. Öte yandan Paintball sahası içerisinde yer alan kale arkası denen bir bölge bulunmaktadır. Bu bölgenin diğer ismi orta bayrak alanıdır. Bu alan sınırlar içerisinde bulunan bayrağı almak oyuncular için önemlidir. Bayrağı alma işlemini başaran takım, bayrağı kendi alanına taşımak zorundadır.

Paintball Öncesi Hazırlık

Paintball kuralları nelerdir sorusunun yanıtı hakkında bir takım verildikten sonra, bilinmesi gereken bir diğer konu ise oyun öncesi hazırlıklardır. Oyun öncesinde oyuncular kendileri için özel olarak hazırlanan kamuflaj giysisini, kaskı, eldivenleri, ayakkabıları, ve gövdeliği giymek zorundadır. Bu giysi ve teçhizatları giyen oyuncular oyununu kurallarına uyacağını belgeleyen sözleşmeyi imzaladıktan sonra silah ve mermilerine alarak Paintball sahasına doğru gidebilir.

By |2019-01-02T20:11:08+00:00Ocak 2nd, 2019|Paintball Bilgileri|

Siz de fikrinizi belirtin