Paintball Kaç Kişi İle Oynanır?

//Paintball Kaç Kişi İle Oynanır?

Paintball takım halinde oynanan bir macera oyunudur. Macera yaşamak isteyen veya takım halinde bir etkinlikte bulunmak isteyen bir grup tarafından oynanan bir savaş oyunudur. Oyunda belli kurallar vardır ve oyuncular oyun oynarken bu kurallara uymak zorundadır. Peki, Paintball kaç kişiyle oynanır?

Paintball Oyunu Kaç Kişi İle Oynanır?

Paintball en az 8 kişi ile oynanan bir takım oyunudur. Tercihe ve parkurun büyüklüğüne göre 10 kişi ile de oynanabilir. Oyuncular eşit sayıda iki takıma ayrılır. Oyuncular birbirlerine karışmaması için takımlar farklı renklerde yelek giyer ve oyun parkuruna yayılır. Daha sonra gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra ve parkur hakemi belirlendikten sonra süre başlatılır ve oyun başlar.

Paintball oyunu takım halinde oynanan bir oyundur. Birçok oyuncu Paintball kaç kişiyle oynanır sorusuna cevap aramaktadır. Yukarıdaki cevabımızla beraber oyuna dair birkaç bilgiden de bahsedelim ki sahamıza gelince oyuna yabancı kalmayın.

Paintball alanı önceden özel olarak hazırlanmış bir sahadır. Bu sahada çeşitli engebeli alanlar ve oyuncuların korunmasını sağlayacak alanlar bulunmaktadır. Oyuncular bu alanlarda saklanarak rakiplerini vurmaya çalışırlar. Paintball oyununda altın kural oyuncunun içi boya dolu mermilerden isabet almamasıdır. Çünkü isabet alıp vurulan oyuncu oyun dışında kalmaktadır.

Oyuncuların Paintball oynarken dikkat etmesi gereken asıl kural kendilerini korumaları ve yakın mesafeden isabet almamalarıdır. Çünkü 5 metreden daha yakın mesafeden alınan isabetler de oyuncuların canı bir hayli yanmaktadır. Ayrıca Paintball oyununda oyun bitmeden oyuncuların kafalarındaki kaskı çıkarmamaları gerekir. Çünkü içi boya dolu mermiler oyuncuların yüzüne isabet ettiğinde çok tehlikeli olabilir.

Paintball Oyununa Giriş

Paintball hazırlık aşaması nasıl olmalıdır sorusuna da cevap verelim. Paintball oynamadan önce oyuncuların bir takım hazırlık yapmaları gerekir. Bu hazırlık aşamasında kişilerin öncelikle vücut sağlıklarını koruyacak önlemler almaları gerekir. Bu noktada kişilerin kafalarına kask takmaları çok önemlidir. Bu aşama geçildikten sonra oyuncuların Paintball sahasında deneme atışı yapmaları gerekir. Deneme atışı yapan oyuncular oyuna daha iyi konsantre olur ve oyunda daha başarılı atışlar yapar.

By |2019-01-02T20:33:17+00:00Ocak 2nd, 2019|Paintball Bilgileri|

Siz de fikrinizi belirtin